نکاتی کاربردی و مفید در رابطه با استفاده از کولرهای آبی

کولر آبی

کولر آبی با نام کولر تبخیری و کولر بیابانی نیز شناخته می شود. استفاده از کولر آبی از زمان های قدیم در کشور ما مرسوم بوده است. کولرهای آبی مناسب مناطقی با آب و هوای گرم و خشک هستند. عملیات خنک سازی در کولر آبی از طریق تبخیر آب صورت می گیرد.

دانستنی هایی کاربردی در مورد بهترین مارک رادیاتور پنلی ایرانی

بهترین مارک رادیاتور پنلی ایرانی

رادیاتورهای پنلی به این معروفند که تخت و بی صدا هستند. این رادیاتورها انرژی گرمایی را به صورت تابشی در محیط متصاعد می کنند ولی دست زدن به آن ها بی خطر است و باعث سوزش پوست نمی شود. رادیاتورهای پنلی از قطعات نازک فلزی ساخته شده اند. آب گرم داخل این قطعات جریان می یابد.

دانستنی هایی در مورد کولر گازی کم مصرف یا اینورتر

کولر گازی کم مصرف

در سالیان اخیر با توجه به گرم شدن بیش از حد هوا در فصل تابستان، استفاده از کولر گازی در کشور ما افزایش یافته است. از طرف دیگر کولر گازی وسیله ای پرمصرف است و باعث افزایش چشم گیر هزینه ی ماهیانه  قبض برق می شود. تا کنون اقدامی برای کاهش قابل توجه در مصرف […]

آموزش گام به گام نصب کولر گازی در ساختمان ها

نصب کولر گازی

اکثر مردم برای نصب کولر گازی از کمک یک کارشناس استفاده می کنند. با این حال اگر کسی تجربه ی کار لوله کشی و سیم کشی را داشته باشد، می تواند به تنهایی این کار را انجام دهد. هر مارک از کولر گازی و اسپیلیت روش نصب مختص به خود را دارد. در این مطلب اصول کلی نصب کولر گازی و یا کولر اسپیلیت توضیح داده می شود.

بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت کولر های گازی و آبی

قیمت کولر

یکی از عوامل مهم که در خرید همه لوازم مورد نیاز برای خانواده اهمیت دارد، قیمت آن است. کولرها نیز از این قضیه مستثنی نیستند. یکی از اولین سوال ها که در خرید کولر از فروشنده ها پرسیده می شود، قیمت کولر است. نوع آب و هوای محیط، بازده انرژی، مارک، اندازه و میزان کارایی […]

معرفی انواع لوازم گرمایشی و سرمایشی در فضاهای مسکونی و اداری

انواع لوازم گرمایشی و سرمایشی

همه افراد فضای زندگی خود را در زمستان، گرم و در تابستان خنک نگه می دارند. بدین منظور افراد از لوازم گرمایشی و سرمایشی استفاده می کنند. در گذشته برای گرمایش از کرسی و یا بخاری استفاده می شد، برای سرمایش محیط نیز افراد روش هایی مثل بادگیر و یا پنکه را به کار می بردند.

بیان ویژگی ها و تفاوت های کولر آبی و سلولزی

تفاوت کولر آبی با سلولزی

امروزه سیستمهای خنک کن گوناگونی در جهان برای خنک کردن فضاهای مسکونی و اداری وجود دارند. از میان آنها می توان به کولر گازی، چیلر و کولر آبی یا تبخیری اشاره کرد. در گذشته، زمانی که سیستم های خنک کن مدرن و امروزی وجود نداشتند، مردم با خوابیدن در فضاهای دالان مانند و هشتی ها […]

معایب استفاده از شوفاژ برقی به عنوان سیستم گرمایشی در ساختمان ها

معایب شوفاژ برقی

امروزه تاسیسات گرمایی گوناگونی به منظور گرم کردن ساختمان ها وجود دارد. استفاده از شوفاژ برقی یکی از راه‌های آسان و در دسترس برای گرم کردن خانه و محل کار در روزهای سرد و برفی زمستان است.

مقایسه کولرهای گازی و معرفی بهترین مارک کولر گازی در ایران

بهترین مارک کولر گازی در ایران

روزهای گرم و طاقت فرسای تابستان در پیش است. با توجه به روند گرمایش جهانی، دمای زمین رفته رفته گرم تر می شود؛ متعاقبا تابستان ها نیز رفته رفته گرم تر می شوند. از این رو کولر گازی به یک وسیله ضروری در منازل و محل کار تبدیل شده است.

آموزش مرحله به مرحله ی عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری در منازل و ساختمان های اداری

تعمیر آبگرمکن دیواری

آبگرمکن دیواری وسیله ای پر مصرف و کارآمد است و تقریبا در همه خانه ها وجود دارد. خرید و نصب آبگرمکن دیواری در منزل و محیط کار، از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است. مدل های جدیدتر آبگرمکن دیواری پربازده هستند و اگر صحیح نصب شوند، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند.